Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit Colin Powell nuk planifikon të vizitojë së shpejti Pakistanin, por do ta bëjë një gjë të tillë në fund të këtij viti.
Debatet mbi mundësinë e vizitës së shefit të diplomacisë amerikane në Pakistan, kanë nisur pasi presidenti pakistanez Musharaf ka falur "babain e bombës atomike në vend", për dhënje të sekreteve bërthamore Iranit, Libisë dhe Koresë së Veriut.
XS
SM
MD
LG