Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu sot e filloi vizitën zyrtare në Kuvajt dhe Irak, gjatë së cilës do ta takojë misionin paqëruajtës shqiptar në Mosul.
Në Irak, presidenti Moisiu do të takohet edhe me kryeadministratorin amerikan Paul Bremer dhe komandantin e forcave të koalicionit, gjeneralin Ricardo Sanchez.
XS
SM
MD
LG