Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Shtetit caktoi një diplomat amerikan për Libinë, për herë të parë pas dy dekadave.
Zëdhënësi Richard Boucher tha se diplomati, i cili punën do ta kryejë nga ambasada belge, përkohësisht gjendet në Tripoli dhe do t'u asistojë ekspertëve amerikanë të armëve, të cilët i ndihmojnë Libisë t'i eliminojë programet e armëve për shkatërrim në masë.
XS
SM
MD
LG