Ndërlidhjet

JERUSALEM


Ushtarët izraelitë kanë vrarë sot një palestinez në Bregun perendimorë. Burime palestineze thonë se" viktima ishte një bujk i paarmatosur dhe se kishte qenë duke punuar tokën". Ndërkaq, ushtria izraelite ka deklaruar se "ushtarët kanë shtënë pasi që ai kishte refuzuar të ndalej". Sulmi erdhi pas kërcënimit të grupit militant "Hamas" se do të sulmojnë izraelitët kudo që ndodhen, si hakmarrje për 15 palestinezët e vrarë ditë më parë në Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG