Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Bashkimi Evropian dhe Turqia kanë shfaqur shpresën se "udhëheqësit e Qipros turke dhe asaj greke, mund të arrijnë marrëveshjen finale përpara hyrjes së Qipros në Bashkimin Evropian më 1 maj të vitit të ardhshëm.Liderët e të dyja palëve janë dakorduar që të përfundojnë negociatat deri të enjtën e ardhshme, për të gjetur një zgjidhje të sigurt, që do të mundësonte bashkimin e ishullit, pas 30 vitesh ndarje.
XS
SM
MD
LG