Ndërlidhjet

KHOST


Dy afganë dhe një ushtar amerikanë janë vrarë në incidente të ndryshme gjatë 24 orëve të fundit në Afganistan.
Inicdentet kanë ndodhur në rajonin e Khostit, ku një nga drejtuesit e sigurisë së qytetit u vra pak ditë më parë nga militantët e dyshuar talibanë.
Në të tjera zhvillime Franca hapi të parën shkollë ushtarake në Afganistan, e cila do të ndihmojë në krijimin e një ushtrie kombëtare afgane.
XS
SM
MD
LG