Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori demokrat, John Kerry, fitoi nominimin si kandidat presidencial i demokratëve edhe në dy shtete të tjera amerikane. Kerry fitoi në shtetin e Nevadës dhe në kryeqytetin amerikan, Uashington.
Nga 16 votimet e para Kerry ka fituar në 14 shtete.
XS
SM
MD
LG