Ndërlidhjet

ISLAMABAD


India dhe Pakistani u dhanë fund bisedimeve dy-ditëshe paqësore për zgjidhjen e çështjeve kontestuese, përfshirë atë të Kashmirit.
Ministria e Jashtme e Pakistanit njoftoi se bisedimet përfunduan me "mirëkuptim të ndërsjellë".
Detajet nuk u bënë publike, por tema kryesore pritej të ishte rajoni i kontestuar i Kashmirit, për të cilin India dhe Pakistani kanë zhvilluar 4 luftëra prej vitit 1947.
XS
SM
MD
LG