Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryesuesi i garës për kandidatin demokrat për president amerikan, senatori John Kerry, ka fituar në votimet e fundit në shtetin Uiskonsin. John Kerry, vazhdon të jetë kryesuesi i garës, ai ka fituar në 15 nga 17 shtetet ku është votuar deri tani. Konkurrimi do të vazhdojë edhe për të paktën dy javë, kohë kur zgjedhjet do të mbahen edhe në dhjetë shtete tjera federale, përfshirë Nju Jorkun dhe Kaliforninë.
XS
SM
MD
LG