Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një ekspert zviceran ka parashikuar se vala e nxehtë, e cila verën që shkoi mbyti mbi 10 mijë njerëz vetëm në Evropë, është vetëm fillim i asaj që e pret planetin.
Martin Beniston nga Universiteti Fribourg tha se modelet klimaterike parashohin që gjatë verës, temperaturat mbi 30 gradë Celzius të jenë fare të zakonshme në Evropën jugore dhe perëndimore.
XS
SM
MD
LG