Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

NIKOZI


Një bombë ka shpërthyer sot përpara shtëpisë së kryeministrit të Qipros Turke, Ali Talat duke shkaktuar vetëm dëme materiale. Sulmi ndodhi pak orë para fillimit të bisedimeve të sotme në mes të përfaqësuesve të Qipros turke dhe asaj greke për ribashkimin këtij ishulli pas 30 vitesh. Të dy liderët do të diskutojnë planin e Kombeve të Bashkuar për ribashkimin e Qipros përpara një majit, kur ky vend do të anëtarësohet në Bashkmin Evropian.
XS
SM
MD
LG