Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ushtruesi i detyrës së presidentit të Serbisë, Dragan Marsicanin ka kërkuar nga Vojisllav Koshtunica që të formojë qeverinë e re. Ky hap vjen pas tetë javë zhvillimesh kaotike lidhur me krijimin e qeverisë së re.
Pritet që Koshtunica të drejtojë një qeveri të pakicës, e cila do të mbështetet dhe nga socialistët e Millosheviqit.
Vetë Koshtunica ka deklaruar se shpreson që të krijojë qeverinë deri në fund të javës tjetër.
XS
SM
MD
LG