Ndërlidhjet

LONDËR


Zyra britanike kundër terrorit ka filluar hetimet për e pesë britanikët, të cilët do të lirohen nga qendra e Guantanamos.
Me rastin e lirimit të 5 qytetarëve britanikë dhe një danezi, shefi i diplomacisë evropiane, Jack Straw tha:
"Ne kemi rënë dakord me autoritetet e Shteteve të Bashkuara se pesë britanikët e dënuar do të kthehen në Mbretërinë e Bashkuar. Këta persona do të kthehen në vend gjatë javëve të ardhshme."
XS
SM
MD
LG