Ndërlidhjet

BEOGRAD


Qeveria serbe do të ecë në shtegun drejt Evropës, ka deklaruar kryeministri i emëruar serb, Vojisllav Koshtunica.
Koshtunica është caktuar nga ushtruesi i detyrës së presidentit, si kryeministër i Serbisë dhe ka deklaruar se do të formojë kabinetin deri në fund të javës së ardhshme.
Qeveria do përfshijë partinë e Koshtunicës, grupin G17 dhe Partinë e Ripërtëritjes serbe.
Partia Socialiste e Millosheviqit ka premtuar se do mbështesë qeverinë.
XS
SM
MD
LG