Ndërlidhjet

UASHINGTON


Gjykata e Lartë amerikane ka rënë dakord të vendosë nëse është shkelje e kushtetutës, mbajtja e pakufizuar e qytetarëve nën dyshimin për terrorizëm.
Administrata Bush po mban rreth 650 vetë, qytetarë amerikanë dhe të huaj, në bazën e Guantanamos dhe burgjet amerikane.
Drejtësia do të shqyrtojë rastin e Jose Padillës, qytetar amerikan që u arrestua pas një udhëtimi në Pakistan.
XS
SM
MD
LG