Ndërlidhjet

PRAGË


Zëdhënësja e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq në Gjenevë, Antonella Notari sot i ka konfirmuar radios Evropa e Lirë se kjo organizatë ka vizituar Saddam Husseinin. Ajo mëtutje ka thënë:
-Ne me këtë rast e pamë Saddam Husseinin privatisht, e regjisruam identitetin e tij dhe i ofruam atij mundësinë që ta shkruaj një mesazh të kryqit të kuq për familjen e tij. Këtë gjë ai e bëri.
Ajo shpjegoi se në delegacionin e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, që sot në mëngjes e vizitoi Saddam Husseinin në burg, ishin një person që e fliste arabishten dhe një mjek.
XS
SM
MD
LG