Ndërlidhjet

PRISHTINË


Institucionet ndërkombëtare dhe vendore të Kosovës e kanë dënuar sulmin ndaj ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapsinor, Et'hem Çekut dhe katër bashkëpunëtorëve të tij.
Shefi i UNMIK-ut Hari Holkeri ka deklaruar se ky sulm synon të minojë sundimin e ligjit dhe është kundër proceseve demokratike në Kosovë.
Sulmin ndaj ministrit Çeku, Qeveria e Kosovës e ka vlerësuar si akt kriminal, që nuk duhet të mbetet pa u zbardhur.
XS
SM
MD
LG