Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Mijëra trupa të Pakistanit do t'i fillojnë bastisjet në zonat kufitare me Afganistanin, nëse liderët fisnorë refuzojnë t'i dorëzojnë pjesëtarët e kërkuar të rrjetit terrorist Al-Kaeda.
Zyrtarë të ushtrisë thanë se liderëve fisnorë u është dhënë ultimatum t'i kapin dhe dorëzojnë të dyshuarit, si dhe ata që i strehojnë.
XS
SM
MD
LG