Ndërlidhjet

PEKIN


Bisedimet gjashtëpalëshe për gjetjen e zgjidhjes për programin bërthamor të Koresë Veriore, duket se gjenden në "një rrugë pakrye", pasi zëdhënësi i ministrisë së jashtme të Kinës, Liu Jianchao pranoi sot se "dallimet, vështirësitë dhe kontradiktat" po e dëmtojnë progresin. Mëtutje, zoti Liu tha:
- Gjatë bisedave, palët e ndryshme kanë zbutur dallimet dhe deri – diku kishin arritur një lloj konsensusi. Por përfundimisht kanë mbetur edhe dallime.
XS
SM
MD
LG