Ndërlidhjet

BERLIN


Janë ngritur akuzat për vrasje ndaj një zjarrëfikësi gjerman, i cili akuzohet të ketë vënë zjarrin në një bllok apartamentesh në Gjermani nëntorin e kaluar. Si pasojë e zjarrit humbën jetën 5 anëtarët e një familje nga Kosova dhe një 82 vjecare gjermane.
32 vjecari gjerman i akuzuar rrezikon të dënohet me burgim të përjetshëm nëse gjendet fajtor.
Identiteti i tij nuk është bërë i ditur.
XS
SM
MD
LG