Ndërlidhjet

KUETA, PAKISTAN


Së paku 29 persona janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur nga shpërthimi dhe të shtënat në turmën e njerëzve që merrnin pjesë në festën e myslimanëve shiitë në kytein Kueta të Pakistanit, kanë informuar burime policore. Ministri i informative i Pakistanit, Sheik Rashid ka thënë se ky incident ishte "sulm me motive fetare".
XS
SM
MD
LG