Ndërlidhjet

PRISHTINË


Pala kosovare është e gatshme për të rifilluar dialogun teknik me Serbinë e Malin e Zi, ndërkohë që mbahen të fshehtë emrat e anëtarëve të grupeve teknike për energjetikën që do të takohen nesër, për të evituar presionin e mundshëm mbi ta.
Zëdhënësja e UNMIK-ut, Izabella Karlovicz tha se takimi do të mbahej nesër në orën 11.
"Takimi i parë i grupeve punuese të Prishtinës dhe Beogradit për energji është planifikuar të mbahet nesër në selinë e UNMIK-ut në orën 11 dhe do të kryesohet nga zoti Joly Dixon që është përfaqësues special i Komisionit Evropian", tha Karlovicz.
XS
SM
MD
LG