Ndërlidhjet

PRISHTINË


Manifestimi "Epopeja e UÇK-së" filloi me parakalimin e Trupave Mbrojtëse të Kosovës sot në mesditë në stadiumin e kryeqytetit. Në këtë manifestim morën pjesë personalitete të larta ushtarake, institucionale dhe politike të vendit. Ndërkohë sot Prekazin e vizituan Komandanti I TMK-së, Gjeneral-Lejtnant, Agim Çeku, Gjeneral Sylejman Selimi, kryetari I AAK-së, Ramush Haradinaj, Emrush Xhemajli kryetar i LPK-së, Shoqatat e dalura nga lufta dhe qytetarë të shumtë.
XS
SM
MD
LG