Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kandidati presidencial demokrat John Kerry e akuzoi administratën e Bushit se ka dështuar në përgatitjen dhe pajisjesn e forcave amerikane në luftën në Irak.
Kerry tha se presidenti George Bush i ka ndryshuar prioritetet në Irak, duke shpenzuar miliarda dollarë për kontratat e kompanisë Hulliburton, kurse ushtarët nuk i ka veshur me këmishat antiplumb.
XS
SM
MD
LG