Ndërlidhjet

KAIRO


Ministri i jashtëm i Izraelit Silvan Shalom dhe presidenti i Egjiptit Hosni Mubarak diskutuan mbi planet për tërheqjen e Izraelit nga Rripi i Gazës.
Duke i mirëpritur planet, lideri palestinez Yasser Arafat tha në Ramallah se Autoriteti Palestinez është në gjendje të ofrojë sigurinë e duhur pas tërheqjes së izraelitëve.
"U them të gjithëve se plotësisht e mirëpres çdo tërheqje të Izraelit nga toka jonë e pushtuar në Gazë dhe Bregun Perëndimor", tha Arafat.
XS
SM
MD
LG