Ndërlidhjet

BANGOK


Numri i viktimave të epidemisë së gripit të shpezëve në Tajlandë ka arritur në 8. Zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë në Tajlandë kanë njoftuar se viktima e fundit, që vdiç sot, ishte punëtorë i një fabrike. Kjo epidemi deri më tani në Tajlandë dhe Vietnam ka marrë jetërat e 22 njerëzve. Ministria kineze e Shëndetësisë ka deklaruar se 49 rastet e dyshuara me këtë epidemi kanë dal negative.
XS
SM
MD
LG