Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy evropianë dhe dy policë irakienë janë vrarë në qytetin Mussayab, në jug të Bagdadit.
Koloneli amerikan Daniel Williams tha se evropianët ishin gjermanë, por ambasada gjermane në Bagdad tha se njëri ishte holandez.
Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi se mbrëmë 5 shtetas amerikanë janë vrarë në qytetin Mosul.
Viktimat ishin misionarë Baptistë, që kishin shkuar për mision humanitar në Irak.
XS
SM
MD
LG