Ndërlidhjet

MADRID


Në Spanjë sonte do të përkujtohen viktimat e sulmeve në Madrid, ndërsa ministreja e Jashtme Ana Palacio do të merr pjesë në ceremonialin në Maroko, vendlindjen e disa viktimave.
Ndërkohë policitë e Spanjës dhe Marokos vazhdojnë ndjekjen e militantëve islamikë që dyshohet të kenë patur lidhje me sulmet.
Autoriteteve spanjole u asistojnë edhe Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG