Ndërlidhjet

KABUL


Helikopterët ushtarakë amerikanë po mbështesin trupat afgane në ofensivën e tyre kundër militantëve të dyshuar talibanë në pjesën lindore të vendit, në kufi me Pakistanin.
Sipas burimeve afgane luftëtarët talibanë kanë hyrë në Afganistan, derisa po zhvillohen luftime të ashpra mes tyre dhe forcave pakistaneze.
XS
SM
MD
LG