Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, duke folur në fjalimin javor në radio, drejtuar kombit, ka vlerësuar si të drejtë politikën e ndjekur në Irak.
"Clirimi i Irakut ishte dicka e mirë për popullin e Irakut, për Amerikën dhe ishte dicka e pozitive për të gjithë botën. Rënia e diktatorit irakian ka larguar një burim dhune, agresioni dhe paqëndrueshmërie nga Lindja e Mesme. Regjimi më i keq në rajon morri fund për t'i lënë vend së shpejti një prej pushteteve demokratike", tha Bush.
XS
SM
MD
LG