Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian po diskutojnë gjendjen në Kosovë në një takim që po zhvillohet në Bruksel.
Ata gjatë debatit kanë dënuar aktet e dhunës, vecanërisht ato kundër përfaqësuesve të bashkësisë ndërkombëtare si dhe kundër objekteve fetare dhe kulturore.
Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian kanë kërkuar nga udhëheqësit e Kosovës, posacërisht ata shqiptarë, që të marrin masa konkrete kundër dhunës.
Të mërkurën Kosovën do ta vizitojë dhe shefi i diplomacisë evropiane Javier Solana.
XS
SM
MD
LG