Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara e kanë futur grupin ekstremist Ansar al-Islam në listën zyrtare të organizatave terroriste.
Departamenti i Shtetit tha se Ansar al-Islam është një nga grupet kryesore të angazhuara në sulmet kundër forcave të koalicionit në Irak, dhe besohet të ketë lidhje të ngushta me organizatën terroriste Al Kaida.
Ndërkohë nga qyteti Kirkuk i Irakut njoftohet për vrasjen e dy policëve dhe plagosjen e dy të tjerëve.
XS
SM
MD
LG