Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga një sulm i kryengritësve në Mosul të Irakut sot janë vrarë dy persona dhe janë plagosur së paku 19 të tjerë, ka thënë shefi i policisë së qytetit, Shamil Ahmad. Në një incident tjetër, në qendër të Bagdadit, nga një shpërthim i fuqishëm u plagosën pesë civilë irakianë, ka kumtuar ushtria amerikane. Dje, nga përleshjet ndërmjet trupave të Shteteve të Bashkuara dhe pjesëtarëve të gueriljes në qytetin Falluxha, në perëndim të Bagdadit, është vrarë një ushtar amerikan, një kameraman irakian dhe së paku 6 civilë të tjerë.
XS
SM
MD
LG