Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Rumsfled ka mbrojtur sot fokusimin e administratës së Bushit në Irak. Ai ka mohuar akuzat e ish-shefit për antiterrorizëm në administratën e Bushit, Richard Clarke se presidenti Bush ka qenë i obsesionuar me Irakun, madje edhe kur u bë e qartë se sulmet e 11 shtatorit në Nju Jork dhe Uashington ishin kryer nga Al-Qaida e Bin Ladenit që kishte selinë në Afganistan.
XS
SM
MD
LG