Ndërlidhjet

TASHKENT


Të paktën 2 të vdekur dhe 20 të plagosur është bilanci i vikitimave nga shpërthimi para një shitore për fëmijë në kryeqytetin e Uzbekistanit, që zyrtarët e përshkruan si "akt terrorist".
Ministria e Jashtme tha se shpërthimi ishte aksion i planifikuar më parë.
XS
SM
MD
LG