Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri i drejtësisë së Irakut, Hashem al-Shibli, ka deklaruar se pret një valë të re sulmesh kundër anëtarëve irakianë, të Këshillit Qeverisës, që mbështetet nga Shtetet e Bashkuara.
Burimet ushtarake amerikane kanë bërë të ditur se trupat e koalicionit kanë vrarë 4 militantë të dyshuar në qytetin e Mosulit.
Mësohet se gjatë shkëmbim zjarrit 2 ushtarë amerikanë janë plagosur.
Gjatë 24 orëve të fundit edhe dy civilë, një britanik dhe një kanadez u vranë në Mosul.
XS
SM
MD
LG