Ndërlidhjet

BEOGRAD


Sllobodan Millosheviqi dhe qytetarët e tjerë serbë, që gjenden të akuzuar nga Gjykata Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë do të marrin ndihmë financiare dhe mbështetje të tjera nga Beogradi zyrtar, bazuar në një projektligj të diskutuar gjatë ditës.
Projektligji në fjalë pritet të miratohet nesër dhe është iniciuar nga partitë e bllokut nacionalist në Parlamentin serb, të cilat kanë shumicën.
XS
SM
MD
LG