Ndërlidhjet

LONDËR


Policia ka konfiskuar një sasi të madhe të matetrialit shpërthyes dhe ka arrestuar tetë persona në Londër dhe në pjesën jug-lindore të Anglisë. Është thënë se ky ishte operacioni më i madh britanik antiterror gjatë viteve të fundit. Ministri i brendshëm David Blunkett tha se ky aksion përkujton këcënimin me të cilin ballafaqohet Britania.
XS
SM
MD
LG