Ndërlidhjet

GJILAN


Sot është liruar nga arresti, kryetar i Partisë së Lëvizjes së Progresit Demokratik, me seli në Bujanoc, Jonuz Musliu, i cili më 30 mars ishte arrestuar në Gjilan nga forcat e KFOR-it amerikan. Pas lirimit Musliu deklaroi se pjesëtarët e KFOR-it janë interesuar nëse ai është i kyçur në ndonjë organizatë ilegale, pastaj rreth protestave në Kosovë më 17 e 18 mars dhe rreth zhvillimeve në Luginën e Preshevës.
XS
SM
MD
LG