Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori amerikan Eduard Kennedy ka thënë se Iraku është bërë Vietnami i Bushit. Kennedy, një demokrat dhe mbështetës i kandidatit presidencial John Kerry e ka quajtur Bushin mashtrues dhe për herë të parë e ka krahasuar atë me ish-presidentin Nixon, i cili pati dhënë dorëheqje. Senatori Kennedy ka thënë se e vërteta është viktima më e madhe e Bushit.
XS
SM
MD
LG