Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i Misionit Civil të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Harri Holkeri ka folur sot para ambasadorëve të vedneve të NATO-s në Bruksel, lidhur me situatën aktuale në Ksoovë, pas trazirave të 17 dhe 18 marsit. Me këtë rast, zoti Holkeri ka thënë se Kosova duhet të vazhdojë rrugën e përmbushjes së standardeve para statusit. Në këtë takim ishte i pranishëm edhe komandanti i krahut jugor të NATO-s, admirali Gregory Johnson, i cili foli për aspektet e sigurisë në Kosovë.
XS
SM
MD
LG