Ndërlidhjet

MOSKË


Një ekspert rus i armëve nukleare është dënuar sot më 15 vjet burg, nën akuzat se ka spiunuar për SHBA-të. Igor Sutyagin akuzohet se i ka dhënë informacione të klasifikuara ushtarake një firme britanike, që gjoja punonte për Shërbimit Amerikan të Zbulimit, CIA.
Avokatët e Sutyaginit thanë se ai nuk është spiun dhe se informacionet për të cilat ai ngarkohet, mund të merren kudo.
XS
SM
MD
LG