Ndërlidhjet

ROMË


Kryeministri i Shqipërisë Fatos Nano, që po viziton Romën me ftesë të homologut italian Silvio Berluskoni, deklaroi se qeveria shqiptare mbetet e angazhuar në ruajtjen e sigurisë në rajon dhe luftën kundër terrorizmit.
Nano tha se do të vazhdojnë përpjekjet kundër trafiqeve dhe krimit të organizuar.
"E ardhmja e rajonit është drejt vlerave të përbashkëta evropiane dhe jo drejt luftërave etnike", deklaroi Nano, duke mbështetur qëndrimin e Berluskonit për luftë të përbashkët kundër terrorizimit përkrah koalicionit ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG