Ndërlidhjet

BAGDAD


Është raportuar se 13 persona të jashtëm ishin rrëmbyer nga kryengritësit irakianë gjatë ditës së sotme. Ka informata se janë rrëmbyer arabë izraelitë, civilë japonezë, misionarë nga Koreja Jugore dhe një civil britanik. Misionarët nga Koreja e Jugut janë liruar.
XS
SM
MD
LG