Ndërlidhjet

DUBAI


Televizionet arabe transmetuan një audio shirit, në të cilin pretendohet se flet kreu i Al-Kaidës, Osama bin Ladeni.
Zëri bën thirrje për armëpushim me shtetet evropiane "që nuk i sulmojnë vendet islamike", por thotë se nuk do të ketë armëpushim me Shtetet e Bashkuara.
Mesazhi thotë se sulmet terroriste në 11 Mars në Madrid, ishin të motivuara nga aksionet e Spanjës në Irak, Afganistan dhe territoret palestineze.
XS
SM
MD
LG