Ndërlidhjet

SHANGHAI


Nënpresidenti amerikan Dick Cheney tha se Shtetet e Bashkuara nuk e mbështesin pavarësinë e Tajvanit.
"Pozicioni i Shteteve të Bashkuara ka qenë dhe vazhdon të jetë mosmbështetja e pavarësisë së Tajvanit", tha Cheney në një fjalim para studentëve të Universitetit në Shanghai.
Cheney gjithashtu e ripërsëriti kundërshtimin amerikan ndaj hapave të njëanshëm të Kinës apo Tajvanit për ndryshimin e status-quo-së.
XS
SM
MD
LG