Ndërlidhjet

KABUL


Konferenca rajonale ekonomike për zhvillimin e Afganistanit sot i hapi punimet në Kabul.
Presidenti Hamid Kharzai tha në hapje të tubimit se vendi i tij "bën çmos" për t'i hapur kufinjtë dhe përshpejtuar tregtinë me fqinjët.
Kjo është konferenca e parë ndërkombëtare në Afganistan pas 20 vjetësh.
XS
SM
MD
LG