Ndërlidhjet

BAGDAD


Administratori amerikan i Irakut Paul Bremer ka thënë se dhuna e fundit në Irak ka dëshmuar se forcat irakiene ende nuk janë të përgatitura të përballen me kërcënimin e rebelëve dhe rrëmbyesve, kur më 30 qershor, koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara do t'ia dorëzojë pushtetin një qeverie vendore. Prandaj, ka thënë Bremer, irakienët dhe trupat nga Shtetet e Bashkuara dhe nga vendet e tjera do të jenë partnerë për garantimin e sigurisë
XS
SM
MD
LG