Ndërlidhjet

BUENOS AIRES


Legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona është shtruar për mjekim intensiv në një spital të Argejtinës. Mjekët në klinikën e Buenos Airesit thanë se 43 vjeçari Maradona vuan nga probleme të zemrës, shtypja e lartë e gjakut dhe vështirësitë e frymëmarrjes. Maradona që e udhëhoqi Argjentinën të bëhet kampion i botës më 1986, kishte një histori droge.
XS
SM
MD
LG