Ndërlidhjet

BRUKSEL


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jaap de Hoop Scheffer, i shoqëruar nga Këshilli i Aleancës që përbëhet nga ambasadorët e 26 vendeve anëtare do të vizitojnë nesër Kosovën për t'u takuar me drejtuesit ndërkombëtarë dhe vendorë. Gjatë takimit të sotëm, Këshilli i NATO-s ka përsëritur mbështetjen për politikën "standardet para statusit". Është njoftuar se planifikohet emërimi i një përfaqësuesi të posaçëm të NATO-s në Ksoovë, mirëpo ende nuk ka një vendim përfundimtar për këtë.
XS
SM
MD
LG